NB! Kukupesa.ee kasutab vähesel määral küpsiseid. Meie privaatsuspoliitika kohta loe täpsemalt siit.

Otsus, milliseid pilte seina riputada ja kuhu ning mismoodi seina auk teha, võib tunduda keeruline ja vastutusrikas - seda enam, kui erinevate motiivide ja raamide valik on nii lai. Oleme kokku pannud kõik vajalikud nipid ja nõuanded, et kodu seinte kaunistamine hõlpsamalt sujuks:

Kukupesa sortimendis on sadu erinevaid postreid igasse interjööri - usume, et meilt leiab igaüks sobivad motiivid oma personaalse galeriiseina kujundamiseks. Meie postrid on saadaval viies erinevas suuruses: 15x20 cm, 21x30 cm, 30x40 cm, 40x50 cm ja 50x70 cm. Kõigile postritele pakume ka (pidevalt täienevat) valikut sobivaid raame ning postririputeid, et saaksid luua just Sinu koduga täiuslikult sobiva terviku. 


MILLISED MOTIIVID VALIDA?

Kindlasti oled oma kodu jaoks välja valinud enda lemmikud läbivad värvitoonid. Sellessamas värvigammas võid ka postritega jätkata - postrite kategoorias saad postreid sorteerida värvi järgi. Neutraalsemate seinte ja põrandate puhul saad elamisse värvi ja kontrasti tuua erinevates värvitoonides detailidega - raamitud postrite, kardinate jt kodutekstiilide ning -detailidega, mida erinevalt seinavärvist ja mööblist lihtne välja vahetada on.

Kui leiad meie valikust plakati, mille motiiv Sulle meeldib, kuid mille värvitoone sooviksid muuta, kirjuta meile julgelt - saame postri spetsiaalselt Sinu vajadustele vastavaks modifitseerida.

Kukupesa postrite valik on lai ja fotoseina koostamine võib esmapilgul keeruline näida, kuid tegelikkuses on see jõukohane igaühele. Kõige olulisem on mitte oma loomingulisust piirata - piire või keelde kodukujunduses ei ole - on ju oluline, et Sinu kodu oleks täpselt Sinu nägu. Mõned lihtsad nipid siiski on, mille abil pildid hõlpsasti seina saad.

JOONDAMINE 

Sea paika horisontaalne joon, mille järgi galeriiseina kujundama hakkad. Postrid võivad olla joondatud ülemise või alumise serva järgi või keskjoonele, kui soovid need paigutada ritta, teineteise kõrvale.


Kolm 50x70 raami kõrvuti on kõige lihtsam viis sein kodu sisekujunduse ja värvidega harmoneeruva fotokunsti ning sind inspireerivate tekstidega täita. Näiteks fotokunst (kas fotopostrid või, miks mite, perepildid) äärtesse ja tekst keskele. Mõõda ära horisontaalne keskjoon ca 140 cm põrandast ning joonda raamide keskkohad (kõrguses) sellele joonele.


Galeriisein, mis on joondatud raamide alumiste servade järgi

Ka võib kollaaži kujundamisel ühe postri pidepunktiks paika seada ning sellest lähtudes raame juurde lisada:


Vasakul 50x70 cm suurusjärgus poster, millest paremale on galeriiseina "edasi ehitatud".

Galeriiseina keskjoon (keskpunkt) peaks sõltuvalt seina kõrgusest olema 130-145 cm kõrgusel - nii ei satu pildid liiga kõrgele, mis on üks tavalisemaid vigu, mida pilte seina pannes tehakse. Pliiatsi asemel kasuta keskjoone markeerimiseks peenikest maalriteipi. Suurepärane abimees on siin ka tööriist nimega ristjoonlaser - selle saad endale kas ehituspoest osta, osavnäpust naabrimehelt laenata või tööriistarendist rentida. Laseri abil saad seinale sirged jooned ning raamide paigutamine on lapsemäng!

Nipp: Samuti võid maalriteipi kasutada raamide suuruste planeerimisel. Meil kõigil on kooliajast meeles A3 joonistuspaberi tohutuna tundunud suurus, kuid seinale asetades mõjub üksik 30x40 cm poster tõenäoliselt liiga väikesena ja see, mida kujutled A3 olevat, on tegelikult hoopis 50x70 cm poster. Selleks, et mitte suurusega mööda panna, saad maalriteibi abil seinale kleepida raamide kujutised. Nii saad järgi proovida kuitahes mitu erinevat võimalikku galeriiseina, kuni lõpptulemusega 100% rahule jääda võid. 


Keskjoonele joondatud postridMÕÕTMINE

Kui keskpunkt on paika seatud, on aeg raamide asukohad paika mõõta. Ilusa tervikliku galeriiseina saad, kui jätad raamide vahele 5-7 cm vahed. Võrdsete vahede jätmine raamide vahele on korrektse galeriiseina kõige olulisem konstruktsioonielement, nii et mõõda-mõõda-mõõda! Võta mõõdulint/tollipulk ning lood appi, et täiuslik lõpptulemus saavutada. 

Kui oled raami kõrguse ja keskpunkti paika saanud, mõõda ära riputusaasa kaugus raami ülemisest servast ning märgi see seinale. Tee enne puurimist mitu mõõtmist, et auk kindlasti õige koha peale saaks.

GALERIISEINA KUJUNDAMINE 

Enne aukude puurimist seina võid oma raamid kollaažina põrandale asetada ja neid ümber tõsta seni, kuni ideaalne paigutus otsustatud on. Siis tee raamide paigutusest oma mobiiltelefoniga pilt, mõõda kogu galerii üldlaius (koos 5-7 cm vahedega) ning galeriiseina kogulaiuse keskpunkt, kirjuta mõõdud üles (vajadusel ka visanda, et oluline info poole peal meelest ei läheks) ning asu neid seinale paigutama.

Joonda raamikollaaži keskpunkt kas seina või mööblieseme keskpunktiga (näiteks: tühja esikuseina puhul seina keskpunkt, diivani kohale riputades diivani keskpunkt) ning märgi see 130-145 cm kõrgusele põrandast.

AUK SEINA?

Raamide kinnitamine seinale valmistab paljudele klientidele suurt muret, kuid tegelikult ei ole muretsemiseks mingisugust põhjust. Raamid on võrdlemisi kerged ning nende turvaliselt kinnitamine on seda lihtsam.

Tööriistadest on vaja akutrelli, betooni puhul lööktrelli. Selle saad endale lähimast tööriistarendist väikese raha eest (ca 10€) ööpäevaks rentida.

Kinnitusviis sõltub muidugi eelkõige konkreetse seina tüübist - betoonseina, tellise ja kergploki puhul võib sobida näiteks lööktüübel, puidu sisse puidukruvi, kipsseina puhul kipsiankur või spetsiaalne plasttüübel. Kui kahtled, millist kinnitusviisi eelistada, küsi nõu oma kohaliku ehituspoe müügikonsultandilt, kes oskab Sulle kõige õigemaid töövahendid soovitada. 

Kui elad üürikodus või Sul on muu põhjus, miks aukude puurimist vältida, võid kasutada jäljetuid pildinagisid, mille abil pilt seina rikkumata üles riputada. 

Kui tunned muret raami raskuse pärast, saame pakkuda võimalust raami klaas kergema ja vastupidavama (purunemiskindla) pleksiklaasi vastu välja vahetada.

KUHU POSTRID ÜLDSE PAIGUTADA?

Kuhuiganes, kuhu kodus rohkem iseloomu, värvi ja kontrasti tarvis on!

Erinevalt seinavärvist või kardinatest on postrite vahetamine raamis lihtne, kiire ja soodne viis toale uus ilme anda. Nii võid motiive ja värvikombinatsioone raamides vahetada kasvõi igal hooajal - ülejäänud plakatid saavad seni kompaktses kartongtorus oma järge oodata. Riputa pildid kollaažina diivani kohale, voodipeatsisse, köögilaua kohale, trepihalli või esikuseina.

Ära pelga, et seina rikud ja hiljem ära tüdined - hoolikalt paika mõõdetud galeriiseinast on rõõmu pikkadeks aastateks, sest võimalus motiive vahetada annab suurepärase loomingulise väljundi ja võimaluse interjöörile aeg-ajalt täiesti uus ning isikupärane ilme anda.

MILLEGA SAAN POSTREID KOMBINEERIDA? 

Üks tavalisemaid ebakindlusi, mis inimestel on, on hirm erinevate elementide kombineerimise ees. Tegelikult võib erinevat tooni ja isegi erineva liistuga raamide kombineerimine hoopis väga efektselt ja stiilselt mõjuda. Miks mitte kombineerida fotoseinaga ka teisi seinakaunistusi - peegleid, makrameesid, seinariiuleid jm. Postritele lisaks võid kasutada ka perepilte, laste joonistusi, raamida ära tähendusrikkaid esemeid (kontserdipiletid, sünnitunnistused vms) või kasvõi loodusest korjatud puulehti jm. Ole loominguline ja katseta julgelt - pilte raamides on imelihtne vahetada! 

Personaalsema moega postrid leiad meie personaliseeritud postrite valikust SIIN.

MILLINE RAAM VALIDA?

Kindlaid suuniseid või reegleid raamide valikul ei ole. Nagu öeldud, ei pea raamid galeriiseinas ühte värvi ega isegi sama tegumoega liistuga olema - valik sõltub sellest, millist üldmuljet soovid. Värvi võid valida teiste interjööris esinevate materjalide ja värvide järgi. Sul on tammepuidust telekakapp ja toolijalad? Siis on tammepuidust raamid hea valik. Kui sisustuses on kuldseid detaile, kombineeri fotoseinale kindlasti ka kullakarva raame.

Tavaline on, et inimesed pelgavad valge seina taustale valgeid raame valida kartes, et need sealt esile ei tule. Vastupidi - valgele taustale paigutatud valge raam annab galeriiseinale kerge, helge ja "õhulise" üldmulje. Korrektse ja klassikaliselt elegantse fotoseina jaoks vali sügavama liistu ja paspartuuga raamid. Kui soovid kaasaegsemat üldmuljet, otsusta peenikese alumiiniumraami kasuks. 


Kui vajad millegagi veel nõu või abi, oleme alati valmis Sind igakülgselt abistama. Meie jaoks on esmatähtis, et meilt valitud sisustuselemendid Sinu kodus ellu ärkaksid ja Sulle kauaks silmailu pakuksid. Pöördu meie poole kas sotsiaalmeedias või meili teel info[ät]kukupesa.ee - oleme Sinu jaoks vajadusel alati olemas!