NB! Kukupesa.ee kasutab vähesel määral küpsiseid. Meie privaatsuspoliitika kohta loe täpsemalt siit.

SINU HÄSTILÕHNAV KODULõhnad on kõikjal meie ümber - nende abil loome seoseid ja talletame mälestusi. Oma kauni kodu loomisel ei ole niisiis sugugi väheoluline, mismoodi see lõhnab. Kes meist ei tahaks, et külalised sisse astudes mõnusat värsket ja kodust lõhna tunneksid? Panime kokku mõned nõuanded, mismoodi sinagi oma kodu hästi lõhnama panna saad:

Halbade lõhnade elimineerimine

Mõnikord juhtub, et vaatamata kodu põhjalikule korrashoiule tekivad teatud ruumidesse ebameeldivad lõhnad. Parimad looduslikud lõhnaeemaldajad, mis igaühel sageli ka kodus olemas on, on sooda ning äädikas. Polsterdatud mööbliesemetele ja kodutekstiilidele (nt vaipadele ja mattidele) saad värskema olemise anda, kui puistad neile soodat ning lased sellel pool tundi mõjuda - sooda imab halvad lõhnad endasse ning hiljem saab sooda diivanilt, madratsilt või tugitoolilt tolmuimejaga eemaldada. Sooda abil saab halvad lõhnad eemaldada ka külmkapist, prügikasti põhjast jt ebameeldivaid lõhnu koguvatest kohtadest. Lihtsa lõhnaeemaldaja/loodusliku õhuvärskendaja saad valmistada, kui paned pritspudelisse 1:1 suhtes vee ning äädika ning lisad soovi korral mõne tilga eeterlikku õli. 

Ka võivad halvad lõhnad koguneda kodumasinatesse - näiteks külmkappi ja pesumasinasse. Külmkapi saad samuti puhtaks ja lõhnavabaks sooda ning äädikaga puhastades. Hea nipp on külmkappi asetada tops kohvipuruga - see imab ebameeldivad lõhnad endasse. Pesumasinatki (mis hakkab ebameeldivalt lõhnama seetõttu, et tavaline 40-kraadine pesutsükkel ei ole bakterite elimineerimiseks piisav) saab puhastada kõrgemal temperatuuril pesuprogrammiga, lisades pesusahtlisse soodat ja veidi vett ning trumlisse äädikat. Loe oma pesumasina kasutusjuhendit, et välja uurida, mismoodi just sinu masina tootja pesumasinat puhastada soovitab.

Too loodus tuppa!

Rohelised toataimed on üks viimase aja suurimaid trende sisekujunduses - mida lopsakam on kodudžungel, seda stiilsem interjöör. Ja me ei saaks sellesse trendi rohkem armunud olla!

Kuid kas teadsid, et lisaks kodu kaunistamisele on lopsakatel potitaimedel ka õhku puhastavad supervõimed? Kodune õhukvaliteet ei mõjuta mitte üksnes seda, milline on kodu lõhn, vaid ka meie tervist, energiataset ja unekvaliteeti. Kukupesa kauplusest leiad alati laia valiku imeilusaid toataimi, neist kõige tragimate õhupuhastajate seas tõlvlehikud, havisabad, luuderohud, sulgvõhad ja teised rohelised iludused.

Lõhnavate lõikelillede asemel pane vaasi kimp värsket eukalüpti - selle mentooline aroom on vastupandamatult hea ning lisaks on eukalüpt ka stiilne ning dekoratiivne sisekujunduselement!


Kukupesast leiad laia valiku korve, mis lisaks nutikatele hoiustamisvõimalustele ka toalilledele ümbrispotiks sobivad.


Toaparfüümid

Toaparfüümid e. ruumilõhnastajad on spetsiaalselt loodud selleks, et kapiserval seistes pisitasa mõnusat lõhna levitada. Klaaspudelikeses parfüümi annavad edasi spetsiaalsed difuuserpulgad, mida teatud intervallidega (kui lõhn enam hästi ei levi) teistpidi pöörata saad. Kui soovid hajusamat lõhna, võid kaasasoleva kuue lõhnapulga asemel sisestada vaid kaks-kolm ja lõhnatugevust seeläbi ise reguleerida. Meie laiast valikust leiab igaüks sobiva lõhna just niisuguse atmosfääri loomiseks, mis tema koju kõige paremini sobib. Lõhnade kirjeldused leiad iga toote juurest.


Aromatic 89 toaparfüümid on luksuslikud ja ainulaadsed, meenutades tõeliselt mõnusaid parfüüme. 


Ära unusta tuulutada!

Ka tubane õhk sisaldab mürkaineid, tolmu- ja muid osakesi ning niiskust, mis võivad pikalt ladestudes tervisele ohtlikuks muutuda. Tubasesse õhusaastesse annavad oma panuse nii pliidid kui kaminad, lemmikloomakarvad jm bioloogiline jääde, puhastusvahendid jpt erinevad tegurid. See võib uskumatuna näida, kuid nö "seisva" toaõhu kvaliteet võib piirkonniti olla rohkemgi saastunud, kui õueõhk. Niisiis on väga oluline tube iga päev paar-kolm korda ja kümme minutit korraga tuulutada, avadeks selleks kaks teine teises kodu otsas asuvat akent, et tekiks tuuletõmme. Ka võiksid enne magaminekut magamistuba tuulutada - nii tagad endale kvaliteetsema ning sügavama une. 

Eeterlikud õlid - hea lõhn ja aroomiteraapia, kaks ühes!

Lisaks paljudele väidetavatele tervist toetavatele, meeleolu parandavatele ja raviomadustele on eeterlikel õlidel ka võrratu lõhn, mida on võimalik kasutada näiteks isetehtud kodukeemia lõhnastamiseks, aga ka suurepärase loodusliku toaparfüümina.

Näiteks saad eeterliku õli imelisi aroomiteraapilisi omadusi nautida, kui paned pliidile kastruli veega ning ajad selle piisavalt kuumaks, et potist eralduks rohkelt veeauru. Tilgutades potti oma lemmikut eeterlikku õli kandub eeterliku õli meeliülendav aroom veeauru abil õhku ning täidab sinu toad suurepärase lõhnaga!Hea alternatiiv veepoti-nipile on spetsiaalsed difuuserid - USB-kaabli abil vooluvõrku (adapteriga seinakontakti või näiteks televiisori taha) ühenduva difuuseri veeanumasse lisatakse vesi koos paari tilga eeterliku õliga ja nii levitab see aegamööda veeauru, mis kannab edasi eeterliku õli mõnusa lõhna ja aroomiteraapilised omadused. Samuti niisutab eralduv veeaur ka kuiva toaõhku.

Et difuuserid on ka kena välimusega ning samuti LED-valgustusega varustatud, on lisaks tegu ka efektse ja pilkupüüdva sisustuselemendiga. Tänu seadistatavale taimerile on seadeldist võimalik kasutada ka öisel uinumisel lõõgastumiseks - eriti head und soodustava toimega on näiteks lavendli eeterlik õli.


Difuuser väljutab veeauru abil eeterliku õli võrratut lõhna ning kaunistab tuba ägeda LED-valgustusega. Mõni difuuser on ühtlasi ka Bluetooth-kõlar!


Lõhnaküünlad ja vannipallid kui ruumilõhnastajad

Sul ei ole vanni, kuid armastad siiski neid ilusaid, värvilisi ja imeliselt lõhnavaid vannipalle väga? Meil on sulle äge nipp! Aromaatsest vannipallist saab suurepärase lõhnastaja garderoobi või sokisahtlisse - näiteks võid selle pista suuremasse nööridega ehtekotikesse ning riputada riidepuu külge. Kui valid lavendli või rosmariini eeterlikku õli sisaldava vannipalli, mõjub see nutikas nõks ühtlasi ka koitõrjena!

Ka võid hästilõhnavaid lõhnaküünlaid siia-sinna poetada - vannitoa kapiservale, magamistoa kummutipervele, riidekapi peale vms. Hea lõhnaküünal eritab mõnusat aroomi ka ilma süütamata ning nii saad seda ruumilõhnastajana kasutada ka neis paigus, kus tavaliselt küünalt põlema panna ei pruugi.


Popurriikotikese asemel ripub riidekapis mõnusa lõhnaga vannipomm!


Kas sinulgi on häid nippe, kuidas kodune atmosfäär hästilõhnavaks muuta? Jaga neid kindlasti ka meiega!