NB! Kukupesa.ee kasutab vähesel määral küpsiseid. Meie privaatsuspoliitika kohta loe täpsemalt siit.

VALGE SALVEI & KANEEL

9.90 €

10 cm valge salvei lehtedest ja kaneelist tõrvik. 

Salvetõrvikute traditsioon pärineb Ameerika põlisrahvastelt, kes kasutasid ürtide põletamist, et hingemaailmaga ühendust saada. Seda tehti muuhulgas selleks, et peletada kurje vaime ja kutsuda nende asemel esile häid. Nii puhastasid nad oma eluruume ja isegi inimesi halbadest energiatest. Nüüdseks on see rituaal jõudnud ka Euroopasse, kus me küll ei tavatse salvei abil vaime esile kutsuda, vaid kasutame seda, et peletada soovimatuid lõhnu ja negatiivsust. Ka võib salveitõrviku läita enne meditatsiooni või selle ajaks.

Salvei on selleks tarbeks kõige laialdasemalt levinud ürt ja seda oma paljude positiivsete omaduste tõttu. Näiteks puhastab see antibakteriaalsete omadustega ürt toaõhku ning eemaldab uskumuse kohaselt ka negatiivsed energiad. Ka aitab see lõõgastuda ning parandab unekvaliteeti, vähendab stressi ja tõstab tuju.

Läida tõrvik, kustuta lehvikuga või õrnalt puhudes ning kasuta sellest eralduvat suitsu mediteerimiseks, kodu puhastamiseks halvast energiast või lihtsalt selle vürtsika lõhna pärast.

NB! Tõrvikut saad põletada kaua-kaua - lihtsalt veendu, et kustutad selle pärast kasutamist korralikult. Ära jäta hõõguvat tõrvikut lastele või koduloomadele kättesaadavasse kohta ega järelvalveta ja veendu, et põletad seda süttimiskindlal alusel - tõrvikust pudeneb (nagu viirukitestki) põlemise ajal tuhka.